Zaufaj profesjonalistom
Jedyna taka jakość na śląsku!
Czyszczenie i pranie dywanów X krok po kroku. Jak wygląda pranie dywanów?
Firma Czyszcząca Dywany
Zastanawiają się Państwo, co sprawia, że po wizycie w naszej pralni dywan wygląda tak czysto i świeżo? Już wyjaśniamy, jak „od kuchni” przebiega jego czyszczenie i pranie!
Etap 1. Złożenie i przyjęcie zamówienia
Nasi Klienci mogą złożyć zamówienie w najwygodniejszej dla siebie formie, ponieważ jest to możliwe aż na trzy sposoby:
- Telefonicznie: 883 077 234
- E-mailowo: pralniadywanow24@gmail.com
- Za pośrednictwem znajdującego się na stronie formularza
W każdym zgłoszeniu prosimy o wskazanie ilości dywanów oraz ich orientacyjnej wielkości, a także dogodnego terminu odbioru.
Etap 2. Odbiór zamówienia od Klienta
Dywan powinien zostać zawinięty w rulon. Jeżeli jednak nie są Państwo w stanie samodzielnie przygotować go do takiej postaci, nasz kierowca, który przyjeżdża po dywan (gdy taką opcję wybrał Klient) pomoże w tej czynności.
Za odebranie dywanu z domu lub z mieszkania do 1 piętra nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat. Jeżeli jednak dywan będzie wynoszony z wyższych pięter lub z trudno dostępnych miejsc (np. piwnicy, strychu), wtedy też koszt za taką dodatkową usługę wynosi 10 zł. Podobnie, gdy kierowca pomaga Klientowi przy zawinięciu lub rozwinięciu dywanu, jeśli nie stoją na nim żadne meble lub inne ciężkie przedmioty. W sytuacji, w której przygotowanie dywanu do odbioru wymaga wcześniejszego przeniesienia znajdującego się na nim wyposażenia, wycena ustalana jest indywidualnie.
Kierowca odbiera dywan w ustalonym w zamówieniu terminie, pod wskazanym przez Klienta adresem. Zostawia on także potwierdzenie odbioru oraz zapisuje mogące pojawić się uwagi.
Etap 3. Dywan trafia do naszej pralni
Po odebraniu zamówienia od Klienta dywan wędruje do naszej pralni, gdzie otrzymuje swój indywidualny identyfikator (numer). W ten sposób nie zachodzi ryzyko pomyłki.
Etap 4. Czyszczenie
Tak oznakowany dywan może zostać poddany czyszczeniu.
- I . Trzepanie mechaniczne (opcja dodatkowo płatna)
Za dodatkową opłatą możemy poddać dywan trzepaniu mechanicznemu z wykorzystaniem specjalistycznej trzepaczki. Pracuje ona z częstotliwością aż 50 000 uderzeń na minutę, co jest wynikiem nieosiągalnym dla zwykłych trzepaczek. Trzepanie mechaniczne pozwala na usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych w wodzie takich jak sierść, włosy, kurz.
- II. Odkurzanie kolumnowe
Każdy z naszych dywanów odkurzamy odkurzaczem kolumnowym, który dociera do najgłębszych warstw dywanu oraz zbiera resztki nagromadzonych tam suchych zabrudzeń.
- III. Podział dywanów
Po trzepaniu i odkurzaniu segregujemy dywany na podstawie materiału, z jakiego zostały wykonane oraz ich konstrukcji. Do metody prania na wskroś klasyfikują się różnorodne artykuły tekstylne: shaggy, wełniane, jedwabne, ręcznie tkane, akrylowe, wiskozowe, włochacze, poliamidowe, czy z polipropylenu.
- IV. Odplamianie
Uporządkowanie dywanów pod względem ich włókien i rodzaju ułatwia nam dobranie najlepszego środka odplamiającego. Jest on oczywiście stosowany również z uwzględnieniem charakteru samych zabrudzeń i plam.
- V. Pranie wstępne
Pranie wstępne to pranie myjką ciśnieniową, pracującą z odpowiednią siłą. Ma ono na celu przemoczenie dywanu oraz wstępne rozpuszczenie brudu. Myjka ciśnieniowa jest bezpieczna dla dywanów i nie powoduje ich uszkodzeń.
- VI. Nanoszenie chemii
Po praniu wstępnym dobieramy właściwą chemię i dokładnie wcieramy ją we włókna za pomocą szorowaki walcowej. Szczotki urządzenia poruszają się w przeciwne strony, dzięki czemu środek zostaje lepiej i dogłębniej wtarty.
- VII. Pranie zasadnicze
Po nałożeniu chemii musimy odczekać od 15 do 30 minut, aby preparat mógł lepiej wchłonąć się w strukturę dywanu. Następnie przystępujemy do czyszczenia zasadniczego za pomocą szorowarki jednotarczowej.
- VIII. Płukanie
Dokładnie spłukujemy dywan czystą wodą, w ten sposób pozbywając się resztek środków chemicznych stosowanych w poprzednich etapach. Jest to konieczne przed włożeniem go do wirówki.
- IX. Wirowanie
Zwijamy dywan w rulon oraz wkładamy do specjalistycznej wirówki. Po jej uruchomieniu dywan rozkłada się na ściankach wirnika i rozpędza do 1400 obrotów na minutę. W wyniku tego procesu z dywanu zostaje usunięte aż 95% wody.
Wirowanie w wirówce zapobiega występowaniu zacieków na osnowie, a także deformacji samego dywanu. Ponadto, nie prowadzi również do przebarwień frędzli. Czas trwania wirowania jest zależny od rodzaju dywanu.
- X. Kontrola jakości
Gdy wirowanie zakończy się, rozkładamy dywan oraz pod jasnym światłem sprawdzamy, czy do tej pory wykonane czynności doprowadziły do usunięcia wszystkich zabrudzeń. Jeśli nie, ponawiamy wszystkie etapy czyszczenia.
- XI. Suszenie
Po odwirowaniu dywan pozostaje jeszcze lekko wilgotny, dlatego też zawsze oddajemy go do suszarni, aby odparowało z niego pozostałe 5% wody. Rozwieszamy go na kilka godzin w pozycji pionowej. Wyczyszczone dywany w każdym przypadku oddajemy całkowicie suche, bez względu na temperaturę, czy porę roku.
- XII. Ostateczna kontrola
Efekt końcowy jest widoczny tylko po dokładnym osuszeniu dywanu. Dopiero wtedy możemy jednoznacznie ocenić stopień usunięcia zabrudzeń. Jeśli rezultat po czyszczeniu nie jest w pełni zadowalający, ponawiamy ten proces.
Zaznaczamy jednak, że nie wszystkie plamy da się skutecznie usunąć. Jeśli nie chcą Państwo doprowadzić do powstania trwałych zabrudzeń, muszą pamiętać, aby regularnie oddawać swoje dywany do profesjonalnego czyszczenia. Przypominamy ponadto, że nasza pralnia nie jest w stanie naprawić różnorakich zniszczeń dywanu, powstałych np. po przypaleniu papierosem.
- XIII. Czynności końcowe
Jeśli dywan został wyczyszczony i nie jest konieczne ponawianie wyżej opisanych zabiegów, przystępujemy do czynności końcowych, tj.:
- Ponownego odkurzenia
- Zaczesania runa
- Zapakowania dywanu
Następnie dzwonimy do Klienta w celu poinformowania go o wyczyszczonym dywanie, kwocie do uiszczenia oraz ustalenia terminu odbioru.
ZAMÓW USŁUGĘ!
PRALNIA DYWANÓW ŚLĄSK
Czyszczenie dywanów i wykładzin
PONIEDZIAŁEK-SOBOTA: 7:00 – 22:00